Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 17.05.2004

Gazeta Współczesna - Proces od nowa Kurier Poranny - Oxford staniał Gazeta Współczesna - O bitwie w muzeum Gazeta Wyborcza - LPR liczy na 20 proc. w wyborach do europarlamentu

Gazeta Współczesna - Proces od nowa
Nadal nie wiadomo, czy Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa” z Łomży miała prawo sprzedać działki, wydzielone z gruntów miejskich, posiadanych w wieczystym użytkowaniu. Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił korzystny dla spółdzielni wyrok w tej sprawie, wydany przez Sąd Okręgowy w Łomży.
W ubiegłym roku zarząd SM „Perspektywa” wydzielił geodezyjnie dwie działki z terenów, otrzymanych od miasta w wieczyste użytkowanie w 1983 r.; jedna posiada powierzchnię 1200 mkw., a druga ok. 900 mkw. Spółdzielnia sprzedała prawo wieczystego użytkowania tych nieruchomości prywatnym nabywcom. Warunkową umowę sprzedaży oprotestował prezydent Jerzy Brzeziński. Wezwał on zarząd społdzielni do notarialnego rozwiązania umowy wieczystej dzierżawy nieruchomości i zwrotu działek miastu. Uzasadnił, że skoro działki te nie są spółdzielni potrzebne, więc ustał cel ich wywłaszczenia. Zapowiedział, że zwróci je pierwotnym właścicielom.
Zarząd SM „Perspektywa” nie zastosował się do wezwania. Prezydent wystąpił na drogę sądową o rozwiązanie umowy wieczystego użytkowania.
więcej: Gazeta Współczesna - Proces od nowa

Kurier Poranny - Oxford staniał
Czesne identyczne jak dla Brytyjczyków, stypendia, możliwość pracy - to wszystko sprawia, że młodzi Podlasianie już szykują się na studia w Wielkiej Brytanii
Oxford? Bardzo chętnie! - cieszy się Monika Grabowska, studentka stosunków międzynarodowych, która chce kontynuować naukę w Wielkiej Brytanii. Jej plany stały się realne - odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej, uczelnie w Londynie i Birmingham są osiągalne nie tylko dla bogatych.
Na białostockich uczelniach wielkie poruszenie. Co najmniej kilka osób z każdego kierunku deklaruje chęć wyjazdu do Anglii. Nie na saksy. Na studia. Wreszcie są w zasięgu ręki!
Obniżki i stypendia
Przed pierwszym maja studentów z Polski nauka w Anglii kosztowała od około 10 do 19 tysięcy funtów za rok. Rzadko kogo było na to stać. Dziś płacą o połowę mniej - tyle ile Brytyjczycy i wszyscy inni obywatele Unii Europejskiej. Nie tylko spadły opłaty za studia, ale pojawiła się też możliwość zdobycia takiego samego wsparcia rządu, z jakiego korzystają angielscy studenci.
Młodzież z rodzin, w których dochód nie przekracza 21 tys. 475 funtów rocznie (około 150 tys. złotych), może ubiegać się o rządową pożyczkę, pokrywającą koszt nauki.
więcej: Gazeta Współczesna - Proces od nowa
Kurier Poranny - Oxford staniał


Gazeta Współczesna - O bitwie w muzeum
Kazimierz Szczechura, kolekcjoner z Łomży, w Muzeum Północno-Mazowieckim przezentuje zbiór swoich pamiątek po żołnierzach II Korpusu gen. Władysława Andersa, którzy uczestniczyli w bitwie o Monte Cassino we Włoszech. Otwarta w sobotę ekspozycja pt. „Polskie siły zbrojne na Zachodzie. Bitwa o Monte Cassino” jest formą uczczenia przypadającej we wtorek 60. rocznicy zakończenia jednej z najsłynniejszych bitew II wojny światowej.
– Na kolekcję tę składają się przede wszystkim pamiątki, jakie uzyskałem od rodzin żołnierzy II Korpusu, pochodzących z ziemi łomżyńskiej – mówi K. Szczechura. – Są to dokumenty wojskowe, listy, odznaczenia, plakietki i inne akcesoria. Dokumetują one nie tylko samą bitwę, ale również drogi polskich żołonierzy do sił zbrojnych na zachodzie.
więcej: Gazeta Współczesna - O bitwie w muzeum

Gazeta Wyborcza - LPR liczy na 20 proc. w wyborach do europarlamentu
Takie założenie przedstawił w sobotę w Białymstoku poseł LPR Maciej Giertych
Giertych oświadczył, że Liga nie wierzy w sondaże: - Dotąd wszystkie badania opinii publicznej dawały nam połowę tego, co dostawaliśmy następnie w wyborach - tłumaczył.
Oprócz tych prognoz Giertych niewiele więcej miał do przekazania. Pytany o to, co politycy LPR gotowi są zrobić dla Podlasia, kiedy już wejdą do europarlamentu, powiedział: - W parlamencie Unii Europejskiej pisze się prawo dla całej Europy. Naszym regionem jest Polska jako całość. Jakiekolwiek sprawy bardziej lokalne - maleją.
więcej: Gazeta Wyborcza - LPR liczy na 20 proc. w wyborach do europarlamentu


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę