Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Początek obchodów Święta Wojska Polskiego i bohaterskiej obrony Łomży w 1920r.

Zapaleniem zniczy przy żołnierskich grobach na cmentarzu przy ulicy Kopernika w Łomży rozpoczęły się dwudniowe obchody Święta Wojska Polskiego. Wprawdzie Święto Wojska Polskiego przypada dobiero jutro, jednak już dzisiaj w Łomży zaczynamy uroczyste obchody. Zaczęło je zapalenie zniczy i złożenie wiązanek kwiatów na cmentarzu przy ulicy Kopernika. Jutro już od 9.00 przedstawiciele samorządów, parlamentu i środowisko kombatanckich będą oddawać cześć pamięci poległych za ojczyznę w większość miejsc upamiętniających chwałę polskiego oręża. Poczty sztandarowe zbiorą się m.in.: przy Pomniku Żołnierzy 33 pp na placu Jana Pawła II. Towarzyszyć im będzie Kompania Honorowa Wojska Polskiego.

 

Jutro w łomżyńskiej katedrze o godzinie 10 rozpocznie się uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny. Po niej w ratuszu, spotkanie prezydenta Łomży z kadrą zawodową Wojska Polskiego i kombatantami.

Dzisiaj natomiast swoje święto obchodzi 1 Łomżyński Batalion Remontowy. Dowódca zaprasza więc na festyn. Uroczystości przy wsparciu „Klubu Fort” oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej SGO Narew odbędą się na terenie jednostki za budynkiem klubu garnizonowego. Przed południem otwarta zostanie między innymi wystawa modeli sprzętu wojskowego, będzie też pokaz filmu „Twierdza Łomża – Forty Piątnica”, zaplanowano też spotkanie żołnierskich pokoleń.

Po południu wojsko zaprasza na festyn rodzinny, który już po raz kolejny przyjął nazwę „Wojsko na swojsko”. Będzie grochówka no i oczywiście prezentowany będzie prawdziwy sprzęt bojowy.

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę