Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Inwestycje ruszą?

Tymczasowe aresztowanie architekta miejskiego Andrzeja Z. zablokowało wiele inwestycji w Łomży. Choć urzędnik ratusza na trzy miesiące za kratki trafił jeszcze w czerwcu do tej pory prezydentowi nie udało się znaleźć osoby, która chciałaby objąć wolną posadę. To zaś sprawia, że w Urzędzie Miejskim nie ma osoby, który przygotowywałby do podpisu prezydenta choćby decyzje o warunkach zabudowy. Teraz wszystko co zostało zatrzymane ma ruszyć, bo prezydent przygotowanie decyzji zlecił jednej z łomżyńskich firm.

Jak informuje ratusz obecnie w urzędzie złożonych jest 20 wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i 5 wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego. Wnioski leżą i czekają... co niepokoiło nie tylko tych którzy o wydanie decyzji zabiegali, ale także prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Po fiaskiem zakończonym pierwszym konkursie na stanowisko Kierownika Oddziału Urbanistyki i Architektury – Architekta Miejskiego w Wydziale Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Łomży – prezydent ogłosił kolejny konkurs. Termin składania dokumentów przez ewentualnych chętnych mija 16 sierpnia 2006 roku, ale nikt nie wie czy wobec tylko jednego chętnego, który zgłosił się do pierwszego konkursu tym razem uda się znaleźć kogoś kto się odważy...

Aby z wydawaniem decyzji dłużej nie zwlekać Jerzy Brzeziński podpisał umowę z Pracownią Projektową w Łomży. Ma ona na zlecenie ratusza wykonywać projekty decyzji o warunkach zabudowy, decyzji o warunkach zabudowy z analizą zabudowy sąsiedniej i decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, które później po niezbędnej analizie prezydent będzie podpisywał.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę