Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Były dobre, ale za wąskie

Nim skończyli pracę już muszą poprawiać to co zrobili. Mowa o budowniczych najnowszego łomżyńskiego ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Browarnej. Po otwarciu połowy ronda dla ruchu okazało się bowiem, że kierowcy tirów nie mieszczą się na wąskich zakrętach. Ratusz zdecydował się na ich poszerzenia, ale winę zwala na kierowców...

Jak podkreśla Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza rondo”zostało zaprojektowane prawidłowo”. Dodaje też, ze to „nieprecyzyjna jazda kierowców TIR-ów i nadmierna prędkość, głównie podczas jazdy nocą” były przyczyną najeżdżania przez ciężkie samochody na przydrożne krawężniki i w efekcie bardzo szybkiemu ich niszczeniu.
- Aby zapobiec niszczeniu krawężników Urząd Miejski podjął decyzję o poszerzeniu o kilkadziesiąt centymetrów wjazdów na rondo w ul. Wojska Polskiego – dodaje Czech.
Drogowy zmieniają jednak nie tylko zjazdy z ronda na ul. Wojska Polskiego, ale także zjazd z ronda i wjazd na nie z ulicy Poznańskiej. Sam ratusz zapewnia stanowczo, że przeróbka nie spowoduje to opóźnienia realizacji tej inwestycji.

Dodajmy, że „dobrze” zaprojektowane rondo i zła jazda kierowców znacznie częściej niż zniszczeniem krawężników kończyła się niszczeniem opon. I kto komu na złość robił?

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę