Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Lasy otwarte

Nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża zniósł obowiązujący od miesiąca zakaz wstępu do lasów. Jak podkreśla zastępca nadleśniczego Dariusz Godlewski utrzymujące się przez kilka ostatnich dni opady deszczu poprawiły sytuację w lasach. We wszystkich teraz nie ma zagrożenia pożarowego.

 
Zakaz wstępu do lasów w Nadleśnictwie Łomża wprowadzono 5 lipca. Ze względu na długo utrzymująca się suszę wilgotność ściółki leśnej spadła wówczas poniżej 10 proc. Praktycznie przez cały lipiec miesiąc sytuacja się jeszcze pogarszała. Choć opady deszczy już kilkakrotnie przechodziły nad regionem w wielu miejscach ziemia jest przesiąknięta na niewiele ponad 10 cm – poniżej jest jeszcze sucho – podkreśla Nadleśniczy Godlewski.
- Na na szczęścia ta wierzchnia warstwa ściółki leśnej jest już mokra. Wilgotność przekroczyła 50 proc. więc został zakaz wstępu do lasów zniesiony – mówi nadleśniczy.  

Leśnicy podkreślają, że do lasów można już wchodzić, ale na grzyby jeszcze nie warto się wybierać. Susza sprawiła, że grzybnie są zniszczone, a zanim zostaną odbudowane trochę potrwa.
Nadleśniczy Godlewski szacuje, że na odbudowanie grzybni potrzebne jest co najmniej dwa tygodnie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę