Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Komputerowe wakacje w NOT

Główne zdjęcie
fot. notlomza.pl

Ponad 80 dzieci z rodzin zagrożonych problemami patologii uczestniczy w organizowanych przez łomżyński NOT i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej „Wakacjach z komputerem”. Mimo tej sugestywnej nazwy program nie ogranicza się do ślęczenia przez całe dnie przed komputerowym monitorem. Dzieci uczestniczą w zajęciach sportowo-rekreacyjne, spotykają się z pedagogiem, a nawet uczą się języków obcych.

fot. notlomza.pl
fot. notlomza.pl

Założeniem programu jest profilaktyczna działalność informacyjno-edukacyjna wśród dzieci i młodzieży, w szczególności ze środowisk zagrożonych patologią w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii.

W organizowanych już po raz drugi „Wakacjach z komputerem” mogą uczestniczyć dzieci i młodzież łomżyńskich szkół, które w okresie wakacji nie skorzystają z innych form aktywnego wypoczynku organizowanego bezpośrednio przez jednostki samorządu lokalnego lub inne wyspecjalizowane organizacje. Wyselekcjonowano je w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Pedagogami Szkolnymi.
Oprócz codziennych zajęć z dziećmi w budynku Domu Technika i sąsiadującym z nim boisku organizatorzy wakacji wyjeżdżają z dziećmi na wycieczki. W lipcu byli m.in. na basenach w Kolnie i Zambrowie, w skansenie w Nowogrodzie, Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz na wycieczce w Warszawie gdzie zwiedzaliśmy zoo, Muzeum Ewolucji oraz Wystawę Techniki.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako partner programu zapewnił dzieciom wyżywienie tj. śniadanie i obiad, a także na drugie śniadanie napoje, ciastka i owoce.

więcej na stronie internetowej: www.notlomza.pl

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę