Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Prokuratura odmawia prezydentowi

Prokuratura Rejonowa w Łomży odmówiła wszczęcia dochodzenia z wniosku prezydenta Łomży o zbadanie czy działania białostockiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z przywróceniem ruchu przez Łomżę ciężkich TIR-ów „nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej Nr 61 i mostu na rzece Narew”. Jak wyjaśnia prokurator Krzysztof Olszewski nie ma podstaw do stwierdzenia, że takie zagrożenie wystąpiło.

Przypomnijmy sprawę do prokuratury prezydent Jerzy Brzeziński skierował zaraz po tym jak GDDKiA przywróciła ruch ciężkich TIRów na drodze nr 61 beignącej przez Łomżę i stary most na Narwi pomiędzy Łomżą a Piąatnicą. We wniosku argumentował, że decyzja GDDKiA „może się wiązać z nadmiernym obciążeniem mostu na rzece Narew”. W opinii prezydenta „most ten nie jest dostosowany do takich obciążeń które, jak przewidujemy wystąpią w wyniku zwiększonego ruchu”. W prezydenckim wniosku nie padały jednak żadne nazwiska, kto personalnie mógłby dopuścić się takich działań skutkujących zagrożeniem „bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej Nr 61 i mostu na rzece Narew”.

Przez miesiąc policja pod nadzorem prokuratury wstępnie badała sprawę. Jak podkreśla prokurator Cholewicki sprawdzono ekspertyzy na które powoływał się prezydent i te dostarczone przez GDDKiA. I to właśnie ekspertyza sporządzona 10 lipca tego roku i dostarczona przez GDDKiA ostatecznie przesądziła o rozstrzygnięciu sprawy. Zgodnie z nią dopuszczalna nośność użytkowa starego mostu wynosi 42 tony.

Jak podkreśla prokurator Olszewski ustalenia prokuratury nie negują decyzji prezydenta Łomży o ograniczeniu ruchu na moście samochodów o masie całkowitej powyżej 30 ton.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę