Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kary za przekroczenie mlecznych limitów

Opłata dla indywidualnego producenta za przekroczenia limitów produkcji mleka wyniesie 55 zł i 75 groszy za 100 kg przekroczenia – podała Agencja Rynku Rolnego. Dodajmy, że rolnicy już płacili zaliczki na poczet opłat wyrównawczych w wysokości 20 groszy za kg przekroczenia, oznacza to, że teraz muszą dopłacić po 35 zł i 75 groszy za każde 100 litrów mleka sprzedane ponad przyznany limit.


Wyliczona przez ARR kara nie jest ostateczna. Co ciekawe będzie ona niższa.  Jak tłumaczy rzecznik prasowy Agencji ponieważ do dnia wydania decyzji ARR o opłacie Komisja Europejska nie wydała rozporządzenia, według którego Polska mogłaby część niewykorzystanych dostaw bezpośrednich zamienić na hurtowe, dlatego ARR nie mogła wliczyć w pomniejszenie opłat wyrównawczych blisko 90 mln kg mleka. Dlatego po wydaniu rozporządzenia przez KE, ARR skoryguje opłaty wyrównawcze. Nadpłacone pieniądze zostaną rolnikom zwrócone – zapowiada rzecznik Agencji.
Producent zobowiązany jest do wpłaty należnej z tytułu kary kwoty na rachunek podmiotu skupującego od niego mleko i to dopiero mleczarnie będą wpłacały pieniądze z mlecznych kar  na rachunek bankowy Agencji Rynku Rolnego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę