Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Pożary lasów i upraw

Gorące dni u strażaków, którzy coraz częściej patrzą w niebo w oczekiwaniu deszczu. Tylko w ciągu tygodnia wyjeżdżali prawie 250 razy do pożarów lasów i upraw. Bo w czasie żniw to właśnie zboże płonie najczęściej.

60 pożarów lasów i 180 traw i upraw - to bilans zaledwie siedmiu dni. Jak powiedział kpt. Bogusław Hryniewicki z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku - Dominującą przyczyną pożarów była nieostrożność w posługiwaniu się ogniem i podpalenia.

Plagą stają się też pożary kombajnów. Do tej pory strażacy gasili 11 kombajnów.

We wsi Konopczyn koło Moniek w jednej chwili, najprawdopodobniej od iskier z kombajnu spłonęło 15 hektarów zboża i ściernisk. Cudem tylko uratowano pobliski las, bo ogień błyskawicznie przenosił się na sąsiednie pola.

Niewiele zboża udało się uratować. Szczęśliwie część rolników żniwa rozpoczęło dzień wcześniej i zdążyło zebrać część plonów. Pozostali liczą starty.

W sumie w ciągu ostatniego tygodnia w Podlaskiem spłonęło 200 hektarów pół i upraw.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę