Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wody w kranach nie będzie

W najbliższy wtorek kilak tysięcy łomżan będzie pozbawionych wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży poinformowało, że w związku z budową komory regulacyjnej na sieci wodociągowej przy ul. Staffa zachodzi konieczność zamknięcia magistrali wodociągowej przy Al. Piłsudskiego. Kurek z wodą zostanie zakręcony w nocy z poniedziałku na wtorek, a odkręcony dopiero w środę rano.

Przez ponad dobę od poniedziałku (31. lipca) od godziny 23:00 do środy (2 sierpnia) do godziny 6:00 wody nie będą mieli mieszkańcy budynków przy Al. Piłsudskiego  - od budynku nr 59 do 95 (numery nieparzyste oraz budynek zaplecza i Administracji ŁSM), ul. Reymonta - sklep Market oraz Zespól Gabinetów Lekarzy Rodzinnych „3” i ul. Bema od budynku nr 17 do 39 (numery nieparzyste).
Gilbert Okulicz Kozaryn wiceprezes MPWiK zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby wcześniej zabezpieczyli sobie choćby kilka litrów wody do picia. Co prawda MPWiK zapewni zastępcze punkty poboru wody – dwa beczkowozy staną w rejonie siedziby Banku Ochrony Środowiska przy Al. Piłsudskiego w Łomży oraz w rejonie budynków Prusa 5 – 7, ale o wiele łatwiej niż nosić wodę w wiadrach jest wcześniej napełnić ją kilka butelek – podkreśla Okulicz Kozaryn.

Wyłączenie wody w węźle przy ul. Staffa odczuje znacznie więcej łomżan.
- Pogorszenie jakości wody oraz krótkotrwale przerwy w dostawie wody mogą nastąpić na osiedlu Górka Zawadzka, Konstytucji i Jantar a nawet w blokach osiedlach SM Perspektywa - podkreśla wiceprezes MPWiK. Te zakłócenia będą związane ze zmianą kierunków przepływu woda w wodociągach. W tym czasie z kranów może lecieć żółta woda.
- Chciałbym przestrzec mieszkańców aby uważali szczególnie jeśli ktoś chciałby w tym czasie prać.
   
Dodajmy, że to pierwsze ale nie ostatnie wyłącznie wody. MPWiK w sierpniu i wrześniu uruchomi łącznie pięć komór regulacyjnych i monitorujących sieć i w przypadku budowy każdej z nich przerwa w dostawie wody będzie podobna. Przy czym za każdym razem ma ona dotykać innych mieszkańców.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę