Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Most w Morgownikach zamknięty

Zgodnie z zapowiedziami Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku zamknął most w Morgownikach na Pisie. Przyczyną zamknięcia mostu jest jego fatalny stan - drewniana, konstrukcja mostu rozpada się. Wielu rolników, aby dojechać do swoich pół będzie musiało pokonać odległość 30 kilometrów. Zamknięcie przeprawy to także utrudnienie dla wielu mieszkańców Łomży, którzy do swoich „letniskowych” działek w Ptakach i Balikach muszą jeździć przez Mały Płock.

Do  końca o przesunięcie terminu zamknięcia mostu w Morgownikach zabiegały władze gminy Nowogród. Burmistrza i mieszkańców Nowogrodu oburza fakt, że drogowcy zamykając most teraz, chcą go zacząć naprawiać dopiero w przyszłym roku. Poza tym nie zaproponowano żadnych rozwiązań tymczasowych.
Władze gminy myślą o uruchomieniu przeprawy tymczasowej. Rozważany jest most przez Pisę – obok zamkniętej przeprawy, lub most pontonowy przez Narew.
- Dziś okaże się jakie warunki postawi nam Zarząd Dróg Wodnych – mówi burmistrz Szczepan Zalewski. - Cała procedura może być bardzo, bardzo długa jeśli Zarząd przyjmie procedurę o wydanie decyzji budowlanej, lub stosunkowo szybka, jeśli będzie to tylko zgłoszenie – dodaje Zalewski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę