Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Protest przeciwko zamykaniu mostu w Morgownikach

Główne zdjęcie
fot. geoportal.pl

- Zamknięcie mostu na Pisie w Morgownikach to dla nas prawdziwa tragedia - mówi burmistrz Nowogrodu Szczepan Zalewski. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku zapowiedział, że w piątek całkowicie zamyka ten most, a już dziś mieszkańcy Nowogodu protestują przeciwko tej decyzji. - To jest środek żniw. Rolnicy domagają się utrzymania przeprawy do czasu gdy ten most będzie faktycznie remontowany – podkreśla burmistrz Nowogrodu.

Burmistrz Szczepan Zalewski  podkreśla, że zgodnie z zapowiedziami Zarządu Dróg Wojewódzkich most byłby zamknięty przez dwa lata zaś jego remont rozpocząłby się najwcześniej wiosną przyszłego roku.  
Burmistrz dodaje, że przejazd przez most w Morgownikach to praktycznie jedyna droga do wielu miejscowości w gminie. Objazd co prawda teoretycznie jest możliwy, ale bardzo długi.
- Wielu rolników do swoich pół będzie musiało dojeżdżać po 30 kilometrów. Nasz gminny autobus aby dowieźć dzieci do szkoły będzie musiał pokonać dziennie 200 km. Co to oznacza dla dzieci chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć – zaznacza burmistrz.

Przyczyną zamknięcia most jest jego fatalny stan. Potwierdziły to ostatnie badania techniczne.  Niemniej mieszkańców Nowogrodu i okolicznych miejscowości oburza fakt, że drogowy nie proponują żadnych rozwiązań tymczasowych, a jedynie zamknięcie mostu na dwa lata.
- Rolnicy chcą aby uruchomiono przy moście przeprawę tymczasową. Jest to możliwe, a wobec zamknięcie tego mostu na dwa lata wręcz konieczne – mówi burmistrz Nowogrodu.

Już dziś w Nowogrodzie i okolicach zbierane są podpisy mieszkańców pod protestem wobec poczynań Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Burmistrz Szczepan Zalewski podkreśla, że jeszcze w tym tygodniu wraz z delegacją mieszkańców interweniować będzie u marszałka województwa i parlamentarzystów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę