Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ciężkie TIRy na łomżyński most nie wjadą

Ustawione na polecenie prezydenta Łomży znaki zakazu wjazdu na łomżyński most samochodów o masie całkowitej powyżej 30 ton będą stały dalej. „Wojewoda Podlaski nie nakaże zmiany organizacji ruchu” – poinformowała o tym Lidia Stupak dyrektor wydziału Prawnego i Nadzoru w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.


Przypomnijmy o nakazanie zdjęcia znaków zakazu wjazdu ciężkich ciężarówek na stary łomżyński most wojewodę podlaskiego poprosił białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To właśnie ta instytucja w pierwszych dniach lipca przywróciła na drodze krajowej nr 61 – która przebiega przez Łomżę i starty most na Narwi – ruch TIRów.
Prezydent Jerzy Brzeziński polecając ustawienie znaków zakazu wjazdu na most samochodów o masie całkowitej powyżej 30 ton chciał ograniczyć ruch przynajmniej najcięższych TIRów. Swoją decyzję podpierał opinią Instytutu Badawczego Dróg i Mostów na podstawie wyników próbnego obciążenia mostu jakie przeprowadzono po jego remoncie w 2000 roku. Wówczas nośność mostu określono na 30 ton. Stąd też znaki zakazu wjazdu samochodów powyżej 30 ton.

Dodajmy, że zgodnie z ustawionymi znakami objazdów ciężkie TIRy jadące od strony Augustowa są kierowane do Jeżewa przez Wiznę, a te jadące od strony Ostrołęki objazdem ulicami Sikorskiego i Szosą Zambrowska w kierunku  Zambrowa.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę