Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

Niski koszt remontu stadionu w Łomży zaskoczeniem

Po raz kolejny pojawił się problem z rozstrzygnięciem przetargu na modernizację stadionu miejskiego w Łomży, na którym swe mecze ma rozgrywać beniaminek II ligi, miejscowy ŁKS. Wczoraj nastąpiło otwarcie złożonej oferty, tylko jedna firma przystąpiła do przetargu, która zaskoczyła urzędników miejskich. - Cena, za jaką ta firma zadeklarowała się wykonać pracę, jest zadziwiająco niska - mówi Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży. - Wynosi bowiem ona 1,5 mln złotych [miasto w swym budżecie na pierwszy etap prac zarezerwowało 3 mln złotych - red.].


Z jednej strony to cieszy, że prace można byłoby wykonać za tak niską cenę, ale z drugiej mamy pewne obawy. Obawiamy się, że firma rozpocznie prace, a potem ich nie dokończy, ponieważ zabraknie jej funduszy. Musimy teraz wszystko dokładnie przeanalizować.
Wczoraj w tym celu zebrała się komisja przetargowa w Urzędzie Miejskim, która powinna zadecydować dziś, czy oferta może zostać zrealizowana. Przypomnijmy, że to nie pierwszy problem z rozstrzygnięciem przetargu na remont stadionu, chodzi m.in. o stworzenie nowej płyty boiska oraz nowej trybuny. W czerwcu miał zostać rozstrzygnięty pierwszy przetarg, ale wtedy go unieważniono. Zgłosiła się bowiem tylko jedna firma, której oferta zawierała błędy.
- Teraz musimy poczekać na decyzję komisji, aby podjąć dalsze kroki - tłumaczy Sroczyński. - Jakby została przyjęta ta oferta, to jeżeli w ciągu siedmiu dni nie wpłynęłyby żadne odwołania, moglibyśmy podpisywać umowy i rozpocząć prace.
A modernizacja stadionu jest niezbędna, aby piłkarze mogli grać na nim w drugoligowych rozgrywkach. Bez tego klub może bowiem nie otrzymać licencji uprawniającej do występów w II lidze.
- W dokumentach złożonych do Polskiego Związku Piłki Nożnej są określone terminy na wykonanie poszczególnych prac i mam nadzieję, że zostaną one zrealizowane - mówi Marcin Trojanowski, rzecznik ŁKS-u. - W przypadku, jakby trzeba było ogłosić nowy przetarg na remont stadionu, podstawowe prace moglibyśmy wykonać przy pomocy firm z Łomży. Chodzi o budowę klatki dla kibiców gości czy też odpowiednie wyznaczenie i zabezpieczenie dróg bezpieczeństwa.
Jednak działacze z Łomży przygotowują się też na taką ewentualność, że pierwszego spotkania w lidze nie rozegrają na własnym obiekcie. Rozgrywki mieli zainaugurować 29 lub 30 lipca przed własną publicznością z Polonią Bytom, ale możliwa jest zmiana miejsca lub terminu spotkania.
- Już do Polonii wysłaliśmy pismo, aby ten mecz został rozegrany w Bytomiu lub przełożony na 15 sierpnia - wyjaśnia Trojanowski. - Gdyby ta propozycja nie została przyjęta, to swój debiut w II lidze zaliczymy w Mławie. Już rozmawialiśmy z działaczami tamtejszego MKS-u i oni zgodzili się użyczyć nam swojego stadionu.

autor: TP 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę