Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.poranny.pl

Muszą oddać

6,4 mln zł muszą zwrócić dawnej spółdzielni mleczarskiej w Zambrowie - obecnie zakładowi grupy Mlekpol - członkowie jej dawnego zarządu - orzekł w poniedziałek Sąd Rejonowy w Zambrowie, który skazał trzy osoby za tak zwaną „kreatywną księgowość”.

Jak poinformowała PAP sędzia Marta Grądzka z zambrowskiego sądu, były prezes spółdzielni Tadeusz W. i była główna księgowa Halina G. zostali skazani na kary po półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Były wiceprezes Zygmunt B. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Wszyscy mają zapłacić też grzywny: od 10-22,5 tys. zł. Sąd orzekł także wobec całej trójki pięcioletni zakaz zajmowania stanowisk w zarządach firm, podmiotach prowadzących działalność gospodarczą. Księgowa dostała dodatkowo pięcioletni zakaz wykonywania zawodu księgowej.
Jednak najdotkliwszą karą jest obowiązek naprawienia szkody. Cała trójka ma solidarnie zwrócić 6,450 mln zł.

Wyrok nie jest prawomocny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę