Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Czyste” lasy

Zakaz wstępu do lasu, który w związku z brakiem opadów, wysoką temperaturą oraz utrzymująca się od wielu dni suszą obowiązuje na terenie całego Nadleśnictwa Łomża, nie przeszkadza niektórym naszym mieszkańcom w „pieczołowitym” zaśmiecaniu podłomżyńskich terenów leśnych. O tym, że „Polak potrafi” można przekonać się już kilka kilometrów za Łomżą...

Sterty śmieci, butelki, puszki, cała masa foliowych toreb – to wszystko zalega w podłomżyńskich lasach - w lasach, które są jednym z niewielu atutów turystycznych naszego regionu, są jednym z niewielu argumentów „za” dla potencjalnych turystów.
Jak podaje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, której bezpośrednio podlega Nadleśnictwo Łomża - jedynym,  za to największym zagrożeniem antropogenicznym dla lasów jest bezmyślne ich zaśmiecanie. Jak widać - nie do wszystkich jednak ten argument trafia.
Nadleśnictwo Łomża to około 400 kompleksów leśnych i 18.700 ha powierzchni leśnej. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie: ile zajmuje powierzchnia lasów bez śmieci...?

Krzysztof Cieśliński

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę