Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Podejrzany o łapówkarstwo został wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej SM „Perspektywa”

Główne zdjęcie
Andrzej Z.
wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej SM Perspektywa

Tymczasowo aresztowany Andrzej Z. były architekt miejski Łomży został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa”. Wyboru takiego dokonano mimo, że Andrzej Z. przebywa w areszcie tymczasowym. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzut przyjęcia 10 tys. zł łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej Echo Investment, która w Łomży przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego chce wybudować hipermarket.

Andrzej Z. Architekt Miejski Łomży na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 23 czerwca 2006 roku. Dzień wcześniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy działali z polecenia Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Po przewiezieniu tam Andrzej Z. usłyszał zarzuty, a dzień później Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Zasadność zastosowania tak drastycznego środka za słuszne uznał także Sąd Okręgowy w Lublinie, który rozpatrywał stosowne zażalenia Andrzej Z.


Działania prokuratury i uznanie jej argumentów przez sądy nijak mają się jednak do działań w Łomży. Mimo, że Andrzej Z. przebywał w tymczasowym areszcie został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej SM „Perspektywa”. Wybór potwierdził Zbigniew Lipski prezes zarządu spółdzielni. Podkreślał przy tym, że Rada Nadzorcza zdecydowała tak po zapoznaniu się z opinią prawną, która nie wykluczała możliwości wyboru osoby tymczasowo aresztowanej do władz spółdzielni.

Dodajmy, że dotychczas - przez trzy kolejne kadencje - Andrzej Z. był przewodniczącym tej Rady Nadzorczej.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę