Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie działki bez wody

Coraz częściej, z utęsknieniem wypatrując deszczowych chmur, w niebo spoglądają łomżyńscy działkowcy – zarówno Ci z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Wiarus” jak i Ci z położonych tuż obok „Wiarusa” Pracowniczych Ogrodów Działkowych im. „Jakuba Wagi” w Łomży.

Powodem zaniepokojenia użytkowników działek nie jest bowiem tylko żar lejący się od dłuższego czasu z nieba. Od prawie tygodnia w działkowych kranach nie ma wody niezbędnej do wegetacyjnego nawadniania ogrodów, a tym samym pielęgnacji roślin . Jak poinformował Zarządy Działek Z-ca Dyrektora Produkcji PEPEES S.A. Krochmalnia Łomża Marcin Kneć – sytuacja powstała w wyniku konieczności modernizacji ujęcia wody powierzchniowej nad rzeką Narwią. Z ujęcia tego w wodę zaopatrywane są dwa, największe w mieście ogrody działkowe oraz cmentarz komunalny przy ul. Przykoszarowej w Łomży.

Zaniepokojeni o swoje plony działkowcy już w chwili obecnej z zatrwożeniem spoglądają na wyschnięte trawniki, na obumierające warzywa, licząc że choć przyroda w postaci deszczu będzie dla nich bardziej (niż PEPEES) wyrozumiała.

Wg. zapowiedzi Krochmalni prace modernizacyjne ujęcia wody potrwają do 4 sierpnia b.r.

Krzysztof Cieśliński


210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę