Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Szansa na komunalne M

Po latach przerwy w Łomży ponownie pojawiają się szanse na otrzymanie komunalnego mieszkania. Jeszcze w tym roku szczęście uśmiechnie się do kilkunastu rodzin. Za rok komunalne M ma uzyskać kolejnych 48.

Dziś został przekazany plac budowy pod nowy budynek komunalny u zbiegu ulic Śniadeckiego i Przykoszarowej. To pierwsza taka inwestycja samorządu miasta od 13 lat. Planowany termin zakończenia prac to 6 listopada 2007 roku. Pięcioklatkowy, czterokondygnacyjny blok będzie miał 48 mieszkań w przeważającej większości M3. Na jego realizację miasto wyda 3 mln 755 tys zł.

Okazuje się, że kilkanaście rodzin komunalne M otrzyma jeszcze w tym roku. Co prawda nie w bloku przy Przykoszarowej, a w wyremontowanych blokach w starej części miasta. Jak podkreśla wiceprezydent Marcin Sroczyński w trakcie realizacji unijnego programu rewitalizacji starej części Łomży w kilku wyremontowanych blokach i kamienicach udało się pozyskać kilkanaście mieszkań, które trafią do zasobu komunalnego miasta.

Na razie nie wiadomo, kto zamieszka w komunalnych M. Co prawda od wielu lat jest długa lista oczekujących na takie mieszkania, ale jak twierdzi Sroczyński musi ona zostać zweryfikowana. Wiceprezydent dodaje też powinna zostać opracowana specjalna procedura wyłaniania lokatorów i ostatecznego wyboru dokona specjalna komisja.

- Nie wyobrażam sobie, aby urzędnik z za biurka decydował o tym komu przypadnie komunalne mieszkanie – mówi wiceprezydent Sroczyński.
Zdaniem prezydenta nim do nowych mieszkań wprowadzą się lokatorzy radni miasta powinni zmienić także uchwałę mówiącą o zasadach wykupowania takich mieszkań na własne. Dziś lokatorzy mieszkań komunalnych mogą je wykupić na własność za 70% ceny. Prezydent podkreśla, że zasady te nie powinny dotyczyć zarówno tego bloku który chce wybudować miasto jak i mieszkań w blokach i kamienicach wyremontowanych w ramach projektu rewitalizacji Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę