Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

1,2 mln dla organizacji pożytku

Ponad dwukrotnie w stosunku do ubiegłego roku wzrosła liczba osób, które przekazały 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podczas rozliczania ubiegłorocznych dochodów mieszkańcy województwa podlaskiego organizacjom tym przekazali niemal 1,2 mln zł.

Przed rokiem na przekazanie 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zdecydowało się w województwie podlaskim ponad 14,5 tys osób. W tym roku liczba ta wzrosła do 23.407. Znacznie wzrosła także przekazana organizacjom kwota. Przed rokiem do organizacji pożytku publicznego trafiło 744.795 zł, natomiast w tym roku jest to już 1.194.568 zł.

Choć wzrost jest imponujący, to jak podkreślają przedstawiciele organizacjo charytatywnych, na przekazanie pieniędzy zdecydowało się niewielu. Gdyby każdy z płacących podatek mieszkańców województwa podlaskiego zdecydował się na taki odpis, kwota jaka trafiłaby do organizacji pożytku publicznego byłaby przeszło pięć razy wyższa.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę