Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bloki zabudują ostatnie enklawy zieleni

Główne zdjęcie
Na czerwono zaznaczono miejsce gdzie ma stanąć blok przy ul. Kołłątaja.

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce wybudować bloki przy ulicach Kołłątaja i Wyszyńskiego. Obie planowane lokalizacje budzą sprzeciw mieszkańców. Enklawy zieleni na których ŁSM chce wybudować bloki dotychczas były wykorzystywane jako place zabaw. Mieszkańcy protestują, a spółdzielnia odpowiada, że wszystko jest zgodne z prawem i że bloki budować musi bo jest coraz dłuższa kolejka potrzebujących.

Sporne lokalizacje nowych bloków to ulica Kołłątaja tuż przy wejściu do budynku Szkoły Podstawowej nr 10 i ul. przy skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Mickiewicza naprzeciw wejścia do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.  
Mieszkańcy stojących tuż obok bloków już piszą skargi do administracji spółdzielni, w których sprzeciwiają się zabudowie ostatnich zielonych skrawków. Pod petycją mieszkańców bloku przy ul. Kołłataja 2 – naprzeciwko którego ŁSM chce wybudować nowy blok na 15 mieszkań – podpisało się 50 osób.
„Współczesna zabudowa wielorodzinna na osiedlach realizowana jest w sposób kształtujący wnętrza pełniące funkcje dawnego podwórza to jest: przy blokach plac zabaw dla dzieci z towarzyszącą zielenią. Nasz blok usytuowany jest prostopadle do ulicy Kołłątaja i nie ma takiego podwórza. Mieszkańcy bloku przy ul. Kołłątaja 2 od kilkunastu lat korzystają z niewielkiego terenu zieleni, znajdującego się tuż przy ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 10. Tam przed laty ŁSM urządziła plac zabaw dla dzieci. Obecne plany Spółdzielni przekreślają istnienie tego placu zabaw i niewielkiego terenu zieleni” - tak napisali mieszkańcy tego bloku w liście do prezesa ŁSM Ryszarda Siedleckiego.
Ten odpowiada, że bloki ŁSM musi budować, bo w kolejce po nowe mieszkania stoi już 300 rodzin. Siedlecki dodaje także, że spółdzielnia wolnych przestani nie ma musi więc zabudowywać skrawki zieleni, na których bloki mogłyby stanąć.
Tak też ma być w przypadku bloku przy ul. Wyszyńskiego. Także tu są protesty mieszkańców – przyznaje prezes Siedlecki. Dodaje także, że w obu przypadkach budowy bloków są zgodne z prawem. Czterokondygnacyjne bloki mieszkalne mają nie zakłócać ładu przestrzennego.
Odmiennego zadnia są za to protestujący mieszkańcy, którzy podkreślają, że „w dobrze pojętym interesie Spółdzielni leży respektowanie interesów jej członków. Aktualna sytuacja ekonomiczna ŁSM nie może wymuszać, naszym zdaniem, nie do końca przemyślanych decyzji, sprzecznych z interesami wieloletnich jej członków i ich rodzin, a zwłaszcza dzieci, dla których ten plac jest jedynym miejscem zabaw.”

Obie inwestycje jak podkreśla prezes Siedlecki mają ruszyć w przyszłym roku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę