Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Płoną lasy

Ponad pół hektara lasu strawił pożar w okolicach miejscowości Siemień n/rz nieopodal Łomży. Ogień w lesie pojawił się około 13.30. Jak relacjonują świadkowie „coś zaiskrzyło” na linii energetycznej przebiegającej przez las. Po chwili płomienia ognia obejmowały coraz większe połacie poszycia leśnego. Unoszący się wysoko czarny dym widoczny był odległości kilku kilometrów.


Nim na miejsce dojechali strażacy ogień strawił co najmniej pół hektara ściółki leśnej. Miejscami płomienia ognia sięgały nawet do półtora metra wysokości.

W lesie jest tak sucho, że ogień rozprzestrzenia się błyskawicznie. Łomżyńscy strażacy podają, ze codziennie wyjeżdżają do gaszenia dwóch – trzech takich pożarów. Na szczęście dzięki błyskawicznej informacji, póki co nie wystąpiły pożary duże.

Przypomnijmy, ze względu na duże zagrożenie pożarowe w lasach wokół Łomży obowiązuje zakaz wstępu. Od 5 lipca nie można wchodzić do lasów na terenie leśnictw Podgórze, Miastkowo, Żabikowo, Bacze Suche, Nowogród, Zaręby Kościelne, Czerwony Bór, Cendrowizna, Wygoda, Tabędz i Grabówka. Zakaz wstępu obowiązuje także m.in. w nadleśnictwach Nowogród i Rajgród.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę