Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Katastrofalne zagrożenie pożarowe w lasach

Z godziny na godzinę pogarsza się sytuacja w lasach. Upały sprawiają, że katastrofalne zagrożenie pożarowe występuje w lasach na terenie całej Polski. Po Nadleśnictwie Łomża kolejne w regionie zakazują wstępu do swoich lasów.

Tereny leśne objęte zakazem oznakowano tablicami informacyjnymi. Leśnicy przypominają, że niestosowanie się do zakazu wstępu stanowi wykroczenie określone w art. 157 i 82 Kodeksu Wykroczeń, za które może zostać orzeczona kara grzywny.  Na pozostałych obszarach zarządzanych przez białostocką dyrekcję Lasów Państwowych, wilgotność ściółki spadła już do 7-8% - obowiązuje trzeci – najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
W przypadku braku opadów należy spodziewać się, że w najbliższych dniach kolejne nadleśnictwa ogłoszą zakaz wstępu do lasu – informują leśnicy.


Zakazy wstępu do lasu dotychczas wprowadzono do odwołania z dniem:

  • 5 lipca 2006 r. - Nadleśnictwo Łomża - na terenie Leśnictw: Podgórze, Miastkowo, Żabikowo, Bacze Suche, Nowogród, Zaręby Kościelne, Czerwony Bór, Cendrowizna, Wygoda, Tabędz i Grabówka.
  • 6 lipca 2006 r. - Nadleśnictwa Ełk i Nowogród.
  • 7 lipca 2006 r. – Nadleśnictwa: Głęboki Bród, Płaska, Szczebra, Pomorze – w Puszczy Augustowskiej.
  • 8 lipca 2006 r. – Nadleśnictwo Pisz (z wyjątkiem obszaru na wschód od drogi Pisz – Kolno oraz na południe od drogi Pisz – Biała Piska),
Pamiętajmy o tym, że las płonie szybko, a rośnie powoli.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę