Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wojewoda zbada łomżyńskie znaki zakazów wjazdu

Wojewoda podlaski ma rozstrzygnąć, czy przez stary most w Łomży będą mogły jeździć ciężkie TIR-y czy też nie. Wczoraj znaki zakazu wjazdu na most samochodów powyżej 30 ton ustawiono na polecenie prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego. Z taką organizacja ruchu nie zgadza się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, która uważa, że drogą nr 61 przez Łomżę i most bez żadnych przeszkód mogą jeździć samochody o nacisku do 10 ton na oś, a więc także te którym prezydent zakazał wjazdu na most.

Jak podkreśla Lidia Stupak dyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku spór rozpatrzy wojewoda, bo jako organ nadzoru może także sprawdzać decyzje dotyczące organizacji ruchu. Lida Stupak dodaje jednak, że choć o skardze białostockiego oddziału GDDKiA na decyzję prezydenta Łomży słyszała, to nie wpłynęła ona jeszcze oficjalnie do urzędu wojewódzkiego – na razie więc wojewoda nie wypowiada się na temat legalności lub nielegalności ustawionych przez prezydenta Łomży znaków.
Dyrektor Wydziału Prawnego wojewody podkreśla jednak, że jeśli znaki stoją przy drodze kierowcy są zobowiązani do ich przestrzegania.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę