Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Milionerzy są wśród nas

Jeden z mieszkańców województwa podlaskiego po podliczeniu swoich ubiegłorocznych zarobków musiał fiskusowi dopłacić jeszcze 1 mln 336 tys. 256 zł. Aż 125 osób – mieszkańców województwa podlaskiego – w zeznaniach PIT przyznało się do uzyskania w minionym roku dochodu powyżej miliona złotych – podaje Izba Skarbowa w Białymstoku.

Jak wynika ze złożonych zeznań podatkowych, podatnicy z województwa podlaskiego zapłacili za 2005 rok - 685.747.332 zł podatku. To o około 45 mln więcej niż rok wcześniej.  
Średnio każdy rozliczający się z fiskusem w ubiegłym roku do państwowej kasy z tytułu podatku dochodowego oddał po 1 tys zł. Średnio nie znaczy że równo. Tradycyjnie większość z nas podatków płaci niewiele bo zarabia niewiele.  W pierwszym przedziale podatkowym (stawka 19%) znajduje się aż 94,3 proc. wszystkich podatników. Tych najbogatszych, którzy muszą płacić 40% stawkę podatku jest zaledwie 1%. Niemniej ich liczba wzrasta. Przed rokiem milionerów - czyli osób, które zarobiły w ciągu roku ponad 1 mln zł było 116, a dziś jest już ich 125.  Jak informuje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej rekordowa kwota jaką podatnik musiał dopłacić fiskusowi za 2005 rok wyniosła 1.336.256 zł wobec 581.908 zł rok wcześniej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę