Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ale dziura...

Główne zdjęcie
Czyszczenie dziury - szukanie miejsca awarii
fot. M.B. Sroczyński

Pęknięta rura wodno-kanalizacyjna była przyczyną sparaliżowania ruchu w Łomży. Rura pękła w sobotę pod nawierzchnią Alei Legionów, tuż przy skrzyżowaniu jej z Aleją Piłsudskiego. Choć wodociągowcy awarię usunęli stosunkowo szybko ogromna, o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych dziura w jezdni jest do dziś.

Awarie zdarzają się wszędzie... To, że tym razem pękła rura pod jedną z głównych ulic w mieście też nie powinno nikogo zbytnio dziwić. Ciekawie zaczyna się robić dopiero wtedy, gdy zapytamy, dlaczego dziura jest tak wielka i jak długo można ją łatać tym bardziej, że od soboty ruch w okolicach skrzyżowania Legionów i Piłsudskiego odbywa się jednym pasem...

Jak podkreśla Gilbert Okilicz Kozaryn wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży dziura musiała być tak duża, bo okazało się, że pod jezdnią Alei Legionów znajdują się duże betonowe (Okulicz używa określenia „lotnicze”) płyty. Woda z pękniętej rury wymyła pod nimi ziemię. Aby ubytek uzupełnić należało wyjąć kilka takich płyt. Dopiero wówczas można było nasypać tam piasku i odpowiednio go ubić.

Wówczas okazało się, że dziura jest zbyt duża aby mogli ją załatać wodociągowcy. Potrzebny był specjalistyczny sprzęt i czas....
Dziurę w Alei Legionów na zlecenie MPWiK zalepia Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego. Okulicz Kozaryn podkreśla, że usunięcie awarii miejską spółkę kosztować będzie ze 20 tys zł.

Foto: Czyszczenie dziury - szukanie miejsca awarii<br />
fot. M.B. Sroczyński
Foto: Dziura w jezdni bezpośrednio po zarwaniu się asfaltu 1.07.2006 godz. 16.45<br />
fot. M.B. Sroczyński
Foto: Płyta lotnicza wyciągnięta z miejsca awarii.<br />
fot. M.B. Sroczyński
Foto: Zarwanie się kawałka nawierzchi w miejscu gdzie woda wypłukała podbudowę<br />
fot. M.B. Sroczyński
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę