Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Sucho w lasach

W lasach wszystkich nadleśnictw regionu obowiązuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. W lasach na terenie powiatów grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego wilgotność ściółki leśnej wczoraj wieczorem spadła poniżej 10%. Od jutra do odwołania, leśnicy wprowadzają zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Łomża.

Utrzymujące się od kilku dni upały sprawił, ze w lasach jest bardzo sucho. W takich warunkach każda, nawet najmniejsza iskra może być niebezpieczna – ostrzegają strażacy. Dodają też – powszechnie znaną prawdę, że las płonie bardzo szybko, a rośnie wolno.

Jak podało Polskie Radio Białystok od jutra (środa) aż do odwołania, leśnicy wprowadzają zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Łomża. Nie będzie można wchodzić do lasu na terenie leśnictw: Podgórze, Miastkowo, Żabikowo, Bacze Suche, Nowogród, Zaręby Kościelne, Czerwony Bór, Cendrowizna, Wygoda, Tabędz i Grabówka. Postawiono już tam stosowne tablice informacyjne.

Łasy na terenie powiatu łomżyńskiego zajmują ponad 20% jego powierzchni. Największa lesistość terenu charakteryzuje gminę Zbójna (44,9%), gminę Miastkowo (31,0%) oraz gminę Nowogród (22,0%).


210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę