Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Tirów coraz więcej

Główne zdjęcie
Łomza ul. Zjazd

Kolumnę tirów składająca się z około 30 pojazdów zaobserwowano w nocy w Łomży. Wczoraj, po kilku latach, został przywrócony ruch ciężkich tirów na drodze krajowej nr 61. Przez Ostrołękę, Łomżę, Stawiski i Grajewo przejeżdża coraz więcej litewskich tirów. Droga ta jest o około 40 km krótsza od tej która dotychczas musieli pokonywać kierowcy ciężarówek jadący od polsko-litewskich przejść granicznych do Warszawy.

Większą liczbę tirów w mieście potwierdzają łomżyński policjanci. Krzysztof Leończak rzecznik prasowy Lomendanta Miejskiego Policji w Łomży podkreśla jednak, że póki w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego co nie stwierdzono żadnego wypadku z udziałem litewskiego tira.

Tirów przybywa jednak z każda godziną. O ile wczoraj rano na Rondzie Kościuszki w Łomży pojawiały się one sporadycznie, to wieczorem wjeżdżały tu już całej ich kolumny. Jeden z taksówkarzy opowiadał, że przeraziła go i jego kolegów taksówkarzy kawalkada około 30 tirów, które nocą przejechały przez miasto.

Tirów będzie przybywało z każdym dniem. Póki co części kierowców ciężarówek jeździ jeszcze na pamięć i nie zauważa, ze znaki ograniczające ruch na drodze nr 61 pomiędzy Augustowem a Łomżą zostały już zdjęte.

Tymczasem policjanci mówią, że póki co nie mają możliwości zatrzymania Tirów. W dalszym ciągu nie ustawiono znaków zakazu wjazdu na stary łomżyński most ciężkich samochodów - powyżej 30 ton masy całkowitej. Ustawienie takich znaków zapowiadał prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Biuro prasowe ratusza podkreśla, że znaki staną tyle tylko, że nieco później. - Musimy wszystko zrobić zgodnie z prawem, a to troszkę potrwa – mówi Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza. Jego zdaniem znaki powinny zostać ustawione pod koniec tygodnia.

Tymczasem wczoraj prezydent Jerzy Brzeziński podpisał wniosek do prokuratury z prośbą o zbadanie, czy działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej Nr 61 i mostu na rzece Narew.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę