Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.tvp.pl

Żołnierze odbudowują most

Żołnierze z plutonu mostowego jednostki wojskowej w Orzyszu odbudowują most w Makowskich w gminie Jedwabne. Władze powiatu łomżyńskiego skorzystały z pomocy saperów. W ten sposób żołnierze odbywają szkolenie poligonowe, a powiat oszczędza - bo płaci tylko za materiały.

Most był w fatalnym stanie. Rolnicy i turyści jeździli bardzo ostrożnie. Zamiast remontować, właściciel mostu, czyli samorząd powiatu łomżyńskiego, zdecydował się na całkowitą odbudowę. Nowy most wielkością i dopuszczalnym obciążeniem nie będzie różnił się od starego. Będzie za to solidniejszy.

Jak mówi Adam Łazarski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży - Most będzie właśnie na palach stalowych, z oczepami stalowymi, dźwigary stalowe. Tylko pokład będzie miał drewniany czyli góra, która będzie cały czas dostępna do remontu będzie drewniana.

Most budują żołnierze z plutonu mostowego z Orzysza. Prace wykonują w ramach szkolenia poligonowego. Jak powiedział st. chor. Andrzej Hajdo, dowódca plutonu - Od kilku lat odbudowujemy, pomagamy przy takich pracach.

Żołnierze odbywają szkolenie, a powiat zaoszczędzi pieniądze. Firmie cywilnej trzeba by było zapłacić co najmniej 250 tysięcy złotych. Dzięki wojsku będzie czterokrotnie taniej. Jak mówi Wojciech Kubrak, starosta łomżyński - Zarząd dróg powiatowych, a tym samym powiat łomżyński zobowiązany jest tylko do zakupu niezbędnych materiałów do tego remontu. Natomiast cała robocizna leży po stronie wojska.

Odbudowa mostu zakończy się w końcu tego miesiąca - jeszcze przed żniwami, a na remont już czeka kolejny most, w Drogoszewie w gminie Miastkowo.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę