Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Uwaga burze...

Główne zdjęcie
Stawiski 26.06.2006

Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed aktywnymi burzami, które dziś przez cały dzień mogą nawiedzać region, a strażacy podsumowują skutki nocnej nawałnicy. W nocy, od uderzenia pioruna spłonęła stodoła w Mocarzach i w Prostkach koło Kolna, a także stóg słomy w Kolonii Nowogrodzkiej. Łomżyńscy strażacy wzywani byli także do wypompowywania wody z piwnicy jednego z domów w Mątwicy.

Łomża, budynek Sądu Rejonowego, 26.06.2006
Łomża, budynek Sądu Rejonowego, 26.06.2006

Po burzy, której towarzyszył silny wiatr, uszkodzonych jest 260 stacji transformatorowych, przede wszystkim w okolicach Kolna, Wizny i Ciechanowca

Ostrzeżenie meteorologiczne

Dziś w ciągu dnia początkowo na zachodzie później również na pozostałym obszarze woj. podlaskiego występować będą burze lokalnie gwałtowne, którym towarzyszyć będą również lokalnie intensywne przelotne opady deszczu - wysokość opadów może osiągnąć 10-30 mm oraz silny i porywisty wiatr osiągający w porywach prędkość około 75 km/h. Możliwe są także opady gradu.

Burze będą powodować zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów, zakłócenie pracy urządzeń elektrycznych.
Opady mogą powodować lokalne podtopienia na terenach zurbanizowanych i utrudnienia w komunikacji oraz straty w uprawach rolnych.
Silny i porywisty wiatr może powodować uszkodzenia budynków, drzewostanu, a także szkody w energetyce. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę