Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Lubelski sąd aresztował tymczasowo łomżyńskiego urzędnika miejskiego

Andrzej Z. architekt miejski Łomży trafił na trzy miesiące do aresztu. W czwartek rano urzędnika ratusza zatrzymali funkcjonariusze ABW – dziś lubelski sąd na wniosek tamtejszej Prokuratury Apelacyjnej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Prokuratura lubelska zarzuciła mu przyjęcie 10 tysięcy złotych łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej Echo Investment, która w Łomży chce wybudować hipermarket.

Wraz z Andrzejem Z. - naczelnikiem Wydziału Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Łomży - na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafił także przedstawiciel firmy Echo Development Marek P., któremu prokuratura przedstawiła zarzut wręczenia korzyści majątkowej urzędnikowi łomżyńskiego ratusza.

Podejrzanym w tej sprawie grożą kary do 8 lat więzienia. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia szczegółów postępowania.


Dodajmy, że aresztowany łomżyński urzędnik Andrzej Z. od wielu lat jest także Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "PERSPEKTYWA" w Łomży.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę