Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nowi purpuraci

Kolejni księża diecezji łomżyńskiej zyskali uznanie w oczach papieża. Tym razem Benedykt XVI zamianował jednego księdza - ks prałata Zygmunta Żukowskiego infułatem, dwóch księży - Czesława Oleksego i Józefa Wyznera prałatami pełnymi, a pięciu kolejnych prałatami pierwszego stopnia.

Ojciec Święty Benedykt XVI zamianował Kapelani Jego Świątobliwości (prałatami pierwszego stopnia) księży: Stanisława Białego, Ireneusza Borawskiego, Mariana Miklaszewskiego, Wojciecha Nowackiego i Kazimierza Wołpiuka.

Prałat to duchowny mający zwyczajną jurysdykcję kościelną. Dziś to tytuł honorowy w trzech typach. Najwyższym z nich jest infułat. Księża infułaci mogą nosić fioletową sutannę albo czarną z rubinowymi obszywkami i guzikami oraz pas jedwabny z frędzlami, a w zastępstwie biskupa (gdy zachodzi taka konieczność) mogą udzielić sakramentu bierzmowania. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę