Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Tragiczny długi weekend

Od środy w 29 wypadkach na drogach województwa podlaskiego zginęło sześć osób, a 38 zostało rannych. Wśród tysięcy kierowców jeżdżących pod drogach regionu byli także pijani i to oni odpowiadają, za spowodowanie kilku tragicznych w skutkach wypadków. Przez ostatnie pięć dni zatrzymano grubo ponad setkę jadących na dwóch gazach kierowców.

Kilka z tragicznych wypadków zdarzyło się na terenie byłego województwa łomżyńskiego. Sierżant Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku jako przykłady tragicznych wypadków podaje czwartkowy wypadek w okolicach miejscowości Czyżew – Osada. Przed południe dwaj młodzi mężczyźni jechali mercedesem, w pewnym momencie po zakończeniu wyprzedzania innego pojazdu nagle zjechali na prawe pobocze, następnie mercedes wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. 23 letni kierowca auta oraz 29-letni pasażer zginęli na miejscu.

W sobotę wieczorem na drodze w powiecie wysokomazowieckim kierowca łady potrącił dwie rowerzystki, 44-letnią kobietę i jej 18-letnią córkę. Sprawca nie udzielając pomocy uciekł z miejsca wypadku. Kobiety zostały przewiezione do szpitala. Starsza z nich pomimo prób reanimacji na skutek odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Jej córka z urazem kręgosłupa i klatki piersiowej pozostała na leczeniu szpitalnym. Policjanci ustalili kierowcę łady i zatrzymali go w jego domu. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Pijanych kierowców było znacznie więcej. Jako „rekordzista” do policyjnych kartotek trafił też młody 19-letni łomżanin rowerzysta. W środę policjanci zatrzymali go gdy „wężykiem” jechał po ul. Sikorskiego. Badanie alkomatem zakończyło się z wynikiem prawie 3,7 promila alkoholu w powietrzu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę