Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Szkielet rozbierany

Rozpoczęła się rozbiórka betonowych konstrukcji supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Łagody. Straszący od niemal trzech lat „szkielet” zniknie, a w jego miejsce ma stanąć supermarket typu „klocek”. Jak podkreśla wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński inwestor twierdzi, że sklep będzie gotowy po wakacjach.

Budowa tego supermarketu ruszyła jako pierwsza w Łomży jeszcze jesienią 2003 roku. Błyskawicznie wywieziono tysiące ton ziemi i jeszcze przed zima postawiono betonowe konstrukcje... po czym prace stanęły... na dwa i pół roku.

Inwestor chciał zwiększyć powierzchnię budowanego sklepu, na co nie godziło sie miasto. Poza tym okazało się, że kontrahentowi pod którego potrzeby budynek miał być stawiany nie pasuje wzniesiona konstrukcja.

Teraz plany konstrukcyjne zmieniono, a inwestor uzyskał zgodę miasta na przebudowę obiektu. Jak mówi wiceprezydent Sroczyński nowy budynek będzie niższy o około dwa metry od stojącego dotychczas szkieletu. Poza tym jego konstrukcja ma być dwu, a nie jak obecnie, trzynawowa.

Po dwóch i pół roku zastoju teraz prace maja iść pełną parą. -Inwestor zapowiada, że już we wrześniu będzie można zrobić zakupy w sklepie – mówi Marcin Sroczyński.

Prawdopodobnie na Górce Zawadzkiej swoje podwoje otworzy sklep sieci Kauflad. Sieć ta swego czasu prowadziła w już nabór pracowników do sklepu w Łomży, a teraz ponownie ogłosiła na swojej stronie internetowej, że szuka pracowników do Łomży.

Dodajmy, że powierzchnia przyszłego supermarketu ma wynosić niemal 2 tys m.kw.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę