Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Nowi diakoni

10 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży w sobotę przed południem przyjęło z rąk pasterz diecezji ks biskup Stanisław Stefanek święcenia diakonatu. Mariusz Bartosiak z Łomży, Sławomir Brutkowski z Andrzejewa, Zbigniew Kierzkowski z Kobylina, Jacek Kotowski z Kołak Kościelnych, Krzysztof Łapiński z Łap, Andrzej Mikucki z Przytuł, Arkadiusz Ryłka z Amelina, Piotr Rytel z Czyżewa, Marcin Sobiech z Kadzidła i Adam Tomaszewski z Szelkowa są już po pierwszym z trzech stopni sakramentu święceń.

Każdy z diakonów indywidualnie przyżekał biskupowi cześć i posłuszeństwo.
Jako słudzy ołtarza, mogą głosić ewangelię, przygotowywać ofiarę eucharystyczną i rozdzielać wiernym Ciało Chrystusa. Na polecenie biskupa diakoni będa także głosić kazania, przewodniczyc modlitwom, udzielac chrztu, asystować przy zawieraniu związków małżeńskich, nosić wiatyk do ciężko chorych i przewodniczyć obrzędom pogrzebu.

Wyświęceni diakoni będą jeszcze przez rok studiować w łomżyńskim seminarium przygotowując się do sakramentu kapłaństwa.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę