Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Brzeziński przeciw rozbiorowi poczty...

List wyrażający protest wobec zamiarów kolejnego ograniczania statutu jednostek Poczty Polskiej w Łomży prezydent miasta wysłał Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej oraz senatorów i posłów z województwa podlaskiego. Jerzy Brzeziński „nieprawdopodobnym” nazywa zamiar rozbioru łomżyńskiej poczty przez Białystok i Suwałki.

Oto pełna treść prezydenckiego listu adresowanego do Zbigniewa Niezgody Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej

Szanowny Panie Dyrektorze!
Proszę o przyjęcie mojej interwencji w sprawie zamiaru modyfikacji obecnej struktury Poczty Polskiej działającej w Łomży, a polegającej na likwidacji Urzędu Pocztowego Wiodącego w naszym mieście, który niezwykle sprawnie i profesjonalnie, od lat obsługuje sześć łomżyńskich powiatów - Łomża grodzki, Łomża ziemski, Kolno, Wysokie Mazowieckie, Zambrów i Grajewo.

Zaskoczeniem dla mnie jest fakt, że jako miasto o tysiącletniej historii, o wielowiekowych tradycjach istnienia struktur państwowości polskiej na terenie Łomży, jako wielkomiejski ośrodek znajdujący się przy niezwykle ruchliwej szosie krajowej nr 61 (centralna Polska - Mazury), mające wcześniej status miasta wojewódzkiego, jako jedyne w Polsce nie będzie posiadało żadnej zwartej struktury organizacyjnej Poczty Polskiej. Nieprawdopodobnym jest rzekomy fakt, że po to, aby utworzyć Oddział Rejonowy w Suwałkach, który skupia w planowanej strukturze zaledwie trzy powiaty i dzieli byłe województwo łomżyńskie (a więc region o zwartej strukturze i tradycji) na powiaty podległe pod Suwałki i te wytypowane pod Białystok.

Szczególne moje obawy i niepokój budzi możliwość masowych zwolnień w Poczcie Polskiej na terenie miasta Łomża, jak i próba marginalizacji znaczenia Grodu nad Narwią na mapie województwa podlaskiego, znaczącego ośrodka miejskiego, które w rankingu Rzeczpospolitej w 2005 roku na Najlepsze Miasto na prawach powiatu zajęło wysokie IV miejsce w Rankingu Samorządów za Poznaniem, Rybnikiem i Krakowem.

Postuluję i popieram stworzenie jednolitej struktury w kształcie Oddział Rejonowego CSP na terenie działania obecnego UPW Łomża l, umożliwiającej sprawne działanie wszystkim znajdującym się tu pionom Poczty Polskiej odpowiedzialnym za obsługę, jak też zatrudnionych tu pracownikom, a w konsekwencji uzyskanie satysfakcji klientów Poczty Polskiej z naszego miasta, której dorobek i rola w Łomży jest nie do przecenienia.

Z poważaniem
Jerzy Brzeziński
Prezydent Miasta Łomży 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę