Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Urzędnicy dokształcani w Brukseli

Kilkudniowy pobyt w Brukseli był zwieńczeniem dwuletniego cyklu szkoleniowego urzędników samorządowych z województwa podlaskiego. Kilkudziesięciu urzędników w ramach działania tzw. Samorządowych Ośrodków Europejskich przy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej poznawało przepisy i procedury unijne z zakresu zagadnień ochrony środowiska, zamówień publicznych oraz przygotowania do realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich.

W trakcie wizyty w Brukseli urzędnicy mieli okazję zwiedzić Parlament Europejski i uczestniczyć w seminariach na temat: Roli Parlamentu Europejskiego w procesie legislacyjnym oraz wykorzystania Funduszy Europejskich w rozwoju regionalnym. Seminaria prowadzili Polscy europarlamentarzyści: - prof. Barbara Kudryckabyły premier Jerzy Buzek i Janusza Lewandowski - Przewodniczący Komisji Finansów Parlamentu Europejskiego.
W Brukseli powiat łomżyński reprezentował Krzysztof Kozicki członek zarządu podlaskiego forum urzędników europejskich i jednocześnie Radny Sejmiku. Podkresla on, że wyjazd był bardzo owocny. - Niewątpliwie poszerzył wiedzę uczestników szkolenia o możliwościach pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój regionalny zwłaszcza, iż w nowym okresie programowania 2007 – 2013 przyznano dla województwa podlaskiego zdecydowanie więcej środków niż obecnie – podkreśla Krzysztof Kozicki.Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę