Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Polskie dzieci z Białorusi w Łomży

Z 10-dniową wizytą przyjechała do Łomży grupa polskich dzieci z Białorusi. Przyjechały odpocząć i zintegrować się z tutejszą młodzieżą. Dzieci zaprosił łomżyński Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Oleg Łukuć poznawanie Łomży rozpoczął od poznania swoich rówieśników. Chociaż ma już wakacje, chętnie spędził dzień na lekcjach w łomżyńskiej szkole. Najbardziej spodobały się mu zajęcia sportowe.

Weronice Olszewskiej też podobało się w szkole, ale czeka na wycieczkę autokarem po Polsce. Jak mówi - Będziemy jeździć na wycieczki po Łomży, do Częstochowy. Zwiedzili Łomżę, a będą jeszcze w Drozdowie, Warszawie, Krakowie, Łagiewnikach, w Bochni - gdzie zaplanowany jest nocleg w kopalni soli.


Te wszystkie atrakcje, jak i sam przyjazd 34-osobowej grupy do Polski, zorganizował łomżyński oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Jak powiedziała Hanna Gałązka, prezes Stowarzyszenia - Już od kilku lat pracujemy z parafią w Sopoćkini z księdzem Witoldem Łozowskim. Ta współpraca polega właśnie na przyjazdach dzieci do Polski.

W tym roku Wspólnota Polska organizuje też kolonie nad morzem dla polskich dzieci z zagranicy. Z czterech turnusów w Gdańsku skorzysta prawie pół tysiąca dzieci i młodzieży. Jak mówi Hanna Gałązka - Są to pobyty 14-dniowe, w tym roku również nastawione na edukacje językową i turystyczno-krajoznawczą, po to żeby poznać tradycje i kulturę polską.

Goście z Białorusi wracają do kraju 14 czerwca.

źródło: Obiektyw

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę