Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kilkaset osób obejrzało premierowy pokaz filmu o wizycie papieża Jana Pawła II na ziemi łomżyńskiej

Główne zdjęcie
kadr z filmu

„Ty jesteś Skała” - ta parafraza słów Jezusa skierowanych do Św. Piotra jest również hasłem, które widnieje w miejscu gdzie 15 lat temu Ojciec Święty Jan Paweł II celebrował Mszę Św, na ołtarzu przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Te słowa stały się również tytułem filmu, który dokumentuje tamte dwa dni z wizyty Ojca Świętego w Łomży. Oprócz obrazów sprzed 15 lat, film zawiera również wspomnienia osób, które przygotowywały wizytę w Łomży i tych, którzy przez cały pontyfikat Jana Pawła II były blisko Papieża.

 Udział w filmie zgodzili się wziąć m.in.: osobisty fotograf Papieża Arturo Marii, kapelan Gwardii Szwajcarskiej Aloise Jehl, apb. Juliusz Paetz, ówczesny prezydent Łomży Marek Przeździecki i o. Adam Otrębski, kustosz sanktuarium maryjnego na Mentorelli nieopodal Rzymu, gdzie Jan Paweł II odbył pierwszą pielgrzymkę po rozpoczęciu pontyfikatu.

Ponad osiemdziesięciomintowy pokaz, w sali byłego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży obejrzeli widzowie, którzy niemal kompletnie zapełnili salę. Ponad 400 osób. Podczas uroczystości dyplomami uhonorowano też twórców i mecenasów filmu.

Premiera dokumentu była pierwszym punktem obchodów rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łomży. Ostatnim, będzie odprawiana dziś uroczysta Msza Św. Przy „ołtarzu papieskim”. Początek o godzinie 18.


Foto: kadr z filmu
Foto: autorzy
Foto: bp Tadeusz Bronakowski
Foto: bp Tadeusz Bronakowski
Foto: autorzy, sponsorzy, mecenasi filmu
Foto: autorzy, sponsorzy, mecenasi filmu
Foto: gratulacje dla autorów
Foto: gratulacje dla autorów
Foto: gratulacje dla autorów
Foto: gratulacje dla autorów

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę