Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 37

Wielkie kopanie

Ponad metrowej głębokości doły, powalone drzewa, gdzieniegdzie zerwany asfalt z osiedlowych uliczek – tak w kilku miejscach wygląda dzisiaj infrastruktura komunikacyjna Łomży. To tyko chwilowe niedogodności – zapewniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego, później wszyscy będą mieli lepiej

Prace, które możemy obserwować z okien naszych mieszkań i samochodowych szyb to część wielkiego planu kanalizacji miasta i okolicznych gmin. W samej Łomży najbardziej zaawansowane prace prowadzone są przy ulicy Poznańskiej, Wąskiej, Zdrojowej i Szosie Zambrowskiej. To właśnie prace na tych ulicach są konieczne by rury mogły wyjście poza ciasno zabudowaną część miasta. Do tej pory przy Szosie Zambrowskiej wykonano grupo ponad 400 m wodociągu i prawie pół kilometra kanału deszczowego. Prace nad kanalizacją sanitarną trwają przy ulicy Poznańskiej i Wąskiej, zakończyły się już przy Zdrojowej. Wykonano również wodociąg w Czrnocienie. Zaawansowanie prac ocenia się na 30%. Miejska część ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. W sumie na kanalizację Łomży i okolic pójdzie ponad 3 mln. 174 tys. Euro.
Prace rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Na początek, od strony Piątnicy, dwukrotnie przekopano się pod Narwią i dwukrotnie pod rozlewiskami rzeki. W ten sposób łomżyńska oczyszczalnia ścieków, która ciągle nie pracuje na 100% swoich możliwości będzie mogła przejąć nieczystości z tej gminy. Kilka tygodnie temu rozpoczął się również remont ulicy Rybaki. Jak mówi przedstawiciel wykonawcy Adam Piaścik i droga jest tak zdewastowana, że trzeba ją praktycznie budować od początku. Wytyczono już trasy i punkty wysokościowe, rozebrano chodniki i istniejącą nawierzchnię z okalającymi ja krawężnikami. Po tych pracach przyszedł czas na odpowiednie profilowanie ulicy tak by w momencie przykrycia jej asfaltem, woda spływała we właściwe miejsca. To już za nami. Przed budowniczymi pozostało jeszcze wykonanie około 30% kanału deszczowego i innych robót związanych z kanalizacją. W sumie prace mają zakończyć się z końcem września. Ratusz przypuszcza, że oddana do użytku ulica Rybaki odciąży nieco ruch samochodowy z centrum Łomży, co pozwoli szybciej i sprawniej poruszać się po mieście.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę