Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ładniejszy jak nowy

Po roku prac przy starym łomżyńskim ratuszu w sobotę zdjęto zasłaniające budynek rusztowania. Wybudowany w pierwszej połowie XIX stulecia łomżyński stary ratusz, to już nie tylko jeden z najciekawszych pod względem historycznym i architektonicznym budynków w mieście, ale teraz także jeden z najładniejszych... Stary ratusz prezentuje się o wiele bardziej okazale niż stojący obok, oddany do użytku przed kilkoma laty nowy budynek władz miasta.

Prace remontowe starego ratusza rozpoczęto w połowie kwietnia ubiegłego roku. Prace prowadziła firma Andrzeja Wszeborowskiego z Łomży. Remont pochłonął niemal 1 mln. 250 tys. zł.
Prze ostatni rok zmienił się wygląd zewnętrzny budynku. Ratuszowa wieżę zwieńczy dziś kopułka z iglicą, bo tak przed dwoma wiekami budynek zaprojektował Aleksander Groffe.
W czwartek na wieży ponownie zawieszono zegar. Jego tarcza ma średnicę 1 metra i 25 centymetrów – co czyni go największym w Łomży. Mechanizm zegara jest nowoczesny i bardzo dokładny - godzina ustawiana jest poprzez antenę DCF z Frankfurtu nad Menem z dokładnością 1 sekundy na 100 lat..

Zmienił się także środek budynku, ale w tym wypadku zamiast przywracać wgląd i układ pomieszczeń sprzed niemal 200 lat postanowiono dostosować je do potrzeb i możliwości XXI wieku. Głównym założeniem projektowym było uzyskanie dodatkowych pomieszczeń użytkowych na poddaszu.
Foto:
Foto:
Foto: Andrzej Wszeborowski
Foto:
Foto:
Foto: Andrzeja Wszeborowski
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę