Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Jest większa kwota mleczna

Komisja Europejska wyraziła zgodę na uruchomienie tzw. rezerwy restrukturyzacyjnej zwiększającej hurtową kwotę mleczną o 416 tys. ton mleka - poinformowało w piątek Ministerstwo Rolnictwa. Uruchomienie rezerwy dotyczy obecnego roku kwotowego, a nie poprzedniego, za który Polsce grożą kary niemniej zdaniem Tomasza Gietka prezesa Podlaskiej Izby Rolniczej to dobra wiadomość.

- Decyzja ta oznacza, że w przyszłym roku prawdopodobnie żaden polski rolnik nie zapłaci już kary przekroczenie limitu produkcji mleka – mówi Gietek. Rolnicy, którzy w ubiegłym roku kwotowym wyprodukowali i sprzedali więcej mleka niż mogli teraz w pierwszej kolejności będą mieli przyznawane nowe kwoty z uruchomionej właśnie rezerwy.

Szacuje się, że w tzw. roku kwotowym 2005/2006 limit produkcji mleka w Polsce został przekroczony o 250 - 300 mln litrów. Polska z tego tytułu będzie musiała wpłacić do unijnej kasy nawet 150 mln zł.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę