Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wczoraj w Piątnicy dzisiaj w Miastkowie

Oficjalna delegacja łotewskiego powiatu Daugavpils odwiedza powiat łomżyński. Wczoraj goście zwiedzali przede wszystkim gminę Piątnica. Byli m.in. w tamtejszej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i w gospodarstwie Krzysztofa Banacha w Kalinowie – to jedno z największych w okolicach Łomży gospodarstw zajmującym się produkcją mleka. Najwięcej czasu spędzili jednak na zapoznawaniu się z funkcjonowaniem na terenie powiatu łomżyńskiego systemu oświaty.

Goście z Łotwy odwiedzili piątnickie przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum, a także Zespół Szkół Rolniczych w Marianowie. Szczególnie duże wrażenie wywarła na nich wizyta w piątnickim gimnazjum. To najnowocześniejsza szkoła na terenie powiatu. Wojciech Kubrak starosta łomżyński, na którego zaproszenie Łotysze przyjechali, podkreśla tak nowoczesnej szkoły nie widział na Łotwie, gdzie łomżyńska delegacja gościła przed rokiem.

Dziś w planach łotewskiej delegacji jest odwiedzenie gminy Miastkowo. Ona, podobnie jak powiat łomżyński z powiatem Daugavpils, przed rokiem podpisała umowę o współpracy z jedną z tamtejszych gmin. Zdaniem starosty ta współpraca rozwija się obiecująco. W tym roku w lipcu do Miastkowa przyjedzie 30-osobowa grupa akordeonistów - uczniów szkoły muzycznej z rejonu Daugavpils, a za rok na dwutygodniowy pobyt na Łotwę wyjedzie grupa młodzieży z Miastkowa.

Daugavpils to drugie co do wielkości miasto Łotwy. Przez kilkaset lat - w okresie I Rzeczpospolitej - było miastem polskim. Wówczas nazywało się Dyneburgiem. Dziś ok. 15% mieszkańców Daugavpils to Polacy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę