Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tajemnica drozdowskiego dworu?

Główne zdjęcie
dyr. muzeum Mirosław Grużewski

Czaszkę - najprawdopodobniej kobiecą - wykopano tuż przy ścianie dworu Lutosławskich w Drozodowie. Zaskakującego odkrycia dokonano podczas prac związanych z osuszaniem fundamentów ponad stuletniej budowli. Czaszka znajdowała się na głębokości ok. 1,5 metra, mniej więcej 80 cm od południowo-wschodniej ściany dworu.

wykopana czaszka i kości
wykopana czaszka i kości
dyrektor pokazuje miejsce wykopania czaszki
dyrektor pokazuje miejsce wykopania czaszki
W miejscu gdzie wykopano czaszkę prace remontowe przerwano. Do Drozdowa przyjechała ekipa policyjna.... Mają przyjechać także specjaliści archeologowie, którzy ustalą ile lat czaszka przeleżała u ścian dworu.
Mirosław Grużewski dyrektor mieszczącego się w drozdowksim dworku Muzeum Przyrody podkreśla, że nie spotkał się nigdzie z zapiskami mówiącymi o podobnych odkryciach wokół rodzinnego dworu Lutosławskich.

Czaszka, to nie jedyne wykopalisko jakiego dokonano podczas tegorocznych prac remontowych. Odkryto także pozostałości pierwszej instalacji kanalizacyjnej dworu z 1903 roku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę