Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomośc na podstawie www.interia.pl

Pomylił skrzyżowanie i zginęło 7 osób

Prokuratura Okręgowa w Łomży będzie prowadziła śledztwo w sprawie katastrofy drogowej w miejscowości Downary Plac na drodze Grajewo – Białystok, w której przed kilkunastoma dniami na miejscu zginęło pięć osób, a ciężko ranna kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży straciła nienarodzone dziecko i zmarła w szpitalu. Decyzja o przeniesieniu tego śledztwa z Grajewa do Łomży - jak podkreśla prokuratura - zostało spowodowane przede wszystkim stopień skomplikowania tego postępowania, co wymaga m.in. zaangażowania biegłych z różnych dziedzin.

Wypadek w Downarach, do którego doszło 26 kwietnia, to najtragiczniejsze zdarzenie na drogach województwa podlaskiego w tym roku. 21-letniemu kierowcy, który doprowadził do wypadku, postawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania katastrofy drogowej, za co grozi do ośmiu lat więzienia. Został aresztowany na trzy miesiące.

Samochód przez niego prowadzony wyjechał z drogi podporządkowanej bez zachowania należytej ostrożności wprost przed mazdę, jadącą w kierunku Białegostoku. W te pojazdy uderzył jeszcze opel nadjeżdżający z naprzeciwka.

W wypadku na miejscu zginęło trzech mężczyzn i dwie kobiety, w wieku od 23 do 49 lat, jadący mazdą (trzy osoby) oraz oplem (dwie). Kobieta, która zmarła w szpitalu, również jechała oplem. Wszystkie ofiary wypadku to mieszkańcy województwa podlaskiego.

Młody kierowca, który doprowadził do wypadku, został jedynie ranny, podobnie jak dwie podróżujące z nim osoby. Był trzeźwy. Przyznał się do zarzutu; wyjaśnił, że wyjechał nagle na drogę główną, bo nie znał jej dobrze i pomylił skrzyżowania. Twierdził, że trasy Białystok-Ełk spodziewał się za następnym zakrętem.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę