Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Ogień trawi łąki i lasy

70 hektarów podmokłych łąk spłonęło w niedzielę w Biebrzańskim Parku Narodowym. Suche trawy i trzciny płonęły także w Narwiańskim Parku Narodowym. W całym regionie jest bardzo sucho. Tylko w niedzielę w województwie podlaskim było 30 pożarów.

Dziś rano w lasach dawnego województwa łomżyńskiego wilgotność ściółki wyniosła zaledwie 15 procent. Od kilku dni panuje tu trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

W niedzielę wieczorem strażacy próbowali opanować ogień nad Biebrzą w miejscowości Małowista. Wcześniej ogień na terenach chronionych nad Biebrzą próbowano opanować w Kamiennej Nowej. W obu tych miejscowościach ogień strawił 70 hektarów bagiennych łąk.

Suche trzcinowiska i trawy w Narwiańskim Parku Narodowym podpalono m.in. w Wólce Waniewskiej w gminie Łapy. Spłonęło tam 7 hektarów łąk. Kolejnych 10 ogień strawił w Izbiszczach.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę