Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

PiSma posła do ministrów

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

Dwie drogowe interpelacje złożył łomżyński poseł PiS Lech Antoni Kołakowski. W pierwszej z nich adresowanej do Ministra Rozwoju Regionalnego poseł domaga się wpisania budowy obwodnicy Łomży do Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013. W drugiej wnioskuje do Ministra Transportu i Budownictwa o zmianę kategorii drogi Łomża - Ostrów Mazowiecka z wojewódzkiej na krajową.

Zdaniem posła Kołakowskiego niewpisanie planowanej budowy obwodnicy Łomży do Narodowego Planu Rozwoju stawia pod dużym znakiem zapytania jest realizację do 2013 roku jak to obiecuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na około 800 mln zł, a tak wielkie pieniądze mogą pochodzić przede wszystkim z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, lub z środków Funduszu Spójności. Aby po nie sięgnąć inwestycja powinna zostać wpisana do NPR i o to prosi minister Grażynę Gęsicką poseł Kołakowski. Poseł podczas konferencji prasowej zapowiedział, że interpelacja za pośrednictwem marszałka Sejmu Marka Jurka trafiła już do ministerstwa, a on sam z panią minister jest umówiony na rozmowę o tym w przyszłym tygodniu i liczy na pozytywne załatwienie tej sprawy.

Będzie krajówka?
Poseł Kołakowski napisał także interpelację do ministra Jerzego Polaczka. Domaga się w niej przywrócenia „krajowości” dziś wojewódzkiej drodze nr 677 łączącej Łomżę z Ostrowią Mazowiecką oraz o wybudowania nowego węzła tej drogi z drogą krajową nr 8, na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. - Obecny zjazd z obwodnicy na Łomżę został wykonany jak dla połączenia lokalnego, a jego parametry nie zapewniają właściwej przepustowości i poziomu wygody użytkowania oraz właściwego poziomu bezpieczeństwa ruchu – podkreśla poseł.
Kołakowski uważa, że zmiana kategorii tej drogi z krajowej na wojewódzką – w jego ocenie - odbyła się niezgodnie z prawem. „Zakwalifikowanie drogi nr 677 jako drogi wojewódzkiej jest sprzeczne z art. 5 ust. l , pkt. 3 ustawy o drogach publicznych” - napisał w interpelacji poseł PiS.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę