Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Moenke nowym burmistrzem Jedwabnego

Były dyrektor miejscowego zespołu szkół Krzysztof Moenke wygrał w pierwszej turze niedzielne, przedterminowe wybory burmistrza Jedwabnego. Moenke zdobył 991 głosów poparcia przy niemal 41,5% frekwencji wyborczej. Otrzymał więcej, niż połowę ważnych głosów – a to oznacza, że wygrał wybory i zostanie zaprzysiężony na burmistrza podkreślają przedstawiciele delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży.

Wybory w Jedwabnem odbyły się, bo dotychczasowy burmistrz Michał Chajewski, wybrany w 2002 roku, został prawomocnie skazany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i stracił stanowisko. Wystartował w niedzielnych wyborach ponownie, ale przegrał, zajął drugie miejsce. Na Chajewskiego głosowało 525 mieszkańców. Trzeci z kandydatów do fotela burmistrza Marek Zabielski uzyskał 341 głosów poparcia.

Wybrany na nowego burmistrza Krzysztof Moenke zostanie zaprzysiężony prawdopodobnie na początku maja. Będzie urzędował tylko przez pół roku, do jesiennych wyborów samorządowych.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę