Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Żydowska działka przy Senatorskiej

Komisja Regulacyjna uznała za zasadne kolejne roszczenie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Warszawie wobec Łomży. Miasto ma wskazać działkę zamienną którą przekaże gminie żydowskiej w zamian za działkę przy ulicy Senatorskiej 13. Dziś znajduje się tu zakład naprawczy, a przed II wojną światową działak ta była cześcią działki na której stał szpital żydowski.

Przypomnijmy Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Warszawie złożył do Komisji Regulacyjnej 34 wnioski o zwrot działek w Łomży. Niektóre sprawy ciągną się latami. Do tej pory Komisja Regulacyjna zdecydowała o konieczności zwrotu „w naturze” gminie żydowskiej jednej działki wraz z kamienicą przy ul. Senatorskiej 7.
W przypadku kolejnej działki przy ul. Giełczyńskiej, na której stała - zniszczona w czasie II wojny światowej - wielka synagoga trwają rozmowy pomiędzy miastem Łomża, a Związkiem Gmin Żydowskich odnośnie działki zastępczej. Teraz podobne rozmowy trzeba będzie podjąć także w sprawie działki przy ul. Senatorskiej 13. Łukasz Czech z biura prasowego ratusza podaje, że szacunkowa wartość działki zamiennej, którą miasto będzie musiało oddać ZGŻ z tego tytułu to około 60 tys zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę