Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wybory w Jedwabnem 23 kwietnia

Premier Kazimierz Marcinkiewicz po raz drugi wyznaczył datę przedterminowych wyborów burmistrza w Jedwabnem. Tym razem mają one się odbyć 23 kwietnia. Poprzednie, wyznaczone na 5 marca, zostały odwołana na kilka dni przed tą datą, bo weszły w życie nowelizacje ustaw samorządowej i samorządowej ordynacji wyborczej, których nowe zapisy prawo decydowania czy w takiej sytuacji jak w Jedwabnem – gdy do końca kadencji samorządu pozostało mniej niż rok, a więcej niż pół roku - przeprowadzać wybory przedterminowe oddawały radom gmin.

Radni Jedwabnego zdecydowali, że wybory powinny się odbyć jak najszybciej. Niedziela 23 kwietnia jest bowiem datą graniczną – od tego dnia do końca obecnej kadencji samorządu pozostaje tylko pół roku, a w takim przypadku zgodnie z przepisami prawa wyborów przedterminowych wójtów i burmistrzów się nie przeprowadza, a gminą zarządza wyznaczony przez premiera komisarz.
Zgodnie z wyznaczonym przez premiera kalendarzem wyborczym kandydaci na burmistrza Jedwabnego zgłaszać się mają do 31 marca do godz. 24.00. Same wybory odbędą się 23 kwietnia w godz. od 6.00 do 20.00.

Przypomnijmy wybory przedterminowe w Jedwabnem muszą się odbyć, bo były burmistrza miasta Michał Chajewski został pozbawiony tego urzędu w związku ze skazaniem go prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę